Wiadomości

TURNIEJ SŁUŻBY DYŻURNEJ JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH POLICJI WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

Data publikacji 12.10.2023

Dziś zakończyły się dwudniowe eliminacje do III Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. Konkurencje miały za zadanie wyłonić najlepszego funkcjonariusza pełniącego służbę na stanowisku kierowania, który pod koniec listopada 2023 roku będzie reprezentował garnizon pomorski w ogólnopolskich zmaganiach w Szkole Policji w Katowicach. Zwycięzcą został podinsp. Andrzej Góralski z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, a gratulacje i puchar wręczył mu I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Bogusław Ziemba.

Dobry i wyszkolony dyżurny to synonim sprawnego działania jednostki Policji. Niejednokrotnie funkcjonariusz ten odpowiada za prawidłowe i szczegółowe pozyskiwanie informacji o zdarzeniu, przeanalizowanie jej oraz odpowiednie pokierowanie do działania podległych policjantów i sprzętu.

W służbie dyżurnej niezwykle ważne jest doświadczenie zdobyte w ciągu wielu lat pełnienia służby, ale także nieustanne doskonalenie zawodowe, a także samodoskonalenie. To te czynniki bezpośrednio wpływają na sprawne i umiejętne dysponowanie siłami i środkami tak, aby odpowiednio nadzorować nierzadko skomplikowane zadania  podczas codziennej służby.

Biorąc to wszystko pod uwagę Wydział Sztab Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zorganizował wojewódzkie eliminacje do III Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. W turnieju wzięło udział 19 zwycięzców powiatowych eliminacji. Zawody składały się z dwóch etapów. Podczas pierwszego dnia zmagań, uczestnicy musieli pokazać swoje umiejętności podczas symulacji pełnienia służby na stanowisku kierowania. Z kolei podczas drugiego dnia turnieju przystąpili do teoretycznego testu wiedzy składającego się z 40 pytań, na które odpowiedzieć musieli w 40 minut.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali funkcjonariusze z Wydziału Sztab Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Dla najlepszych policjantów biorących udział w zmaganiach przewidziano puchary a dla wszystkich uczestników, pamiątkowe dyplomy.

I miejsce: podinsp. Andrzej Góralski KMP w Słupsku,

II miejsce: mł. asp. Piotr Miler KPP w Kościerzynie,

III miejsce: asp. Paweł Olejnik KPP w Bytowie.

Zwycięzca wojewódzkich eliminacji będzie reprezentował nasz garnizon w III Ogólnopolskim Turnieju Służby Dyżurnej, który odbędzie się w dniach 22-24 listopada w Szkole Policji w Katowicach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

Foto: mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk, Zespół Prasowy KWP w Gdańsku.

Powrót na górę strony