Wiadomości

40 i 36-latek zatrzymani przez policjantów i strażników granicznych, w związku z uprawą konopi i posiadaniem znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 09.10.2023

Kilka dni temu dzięki współpracy wejherowskich kryminalnych z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Gdyni doszło do likwidacji nielegalnej uprawy krzewów marihuany oraz zabezpieczenia znacznej ilości suszu marihuany. Rośliny były ukryte w pomieszczeniach, gdzie wejście do nich było zakamuflowane. Mundurowi zabezpieczyli 20 krzaków z tą rośliną wraz ze sprzętem, który służył do uprawy narkotyków oraz ponad 400 gramów suszu roślinnego. Do policyjnego aresztu trafił 40-latek i 36-latek, którzy podejrzewani są o uprawę zakazanych w Polsce roślin. Obaj zatrzymani zostali przez sąd tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstw grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kryminalni z Wejherowa dzięki współpracy z funkcjonariuszami z Pomorskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdyni  zabezpieczyli 20 krzewów konopi indyjskich oraz ponad 400 gramów marihuany. Do wspólnych działań doszło pod koniec minionego tygodnia, gdy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej policjanci razem ze strażnikami granicznymi wkroczyli na teren prywatnych posesji, w jednej z miejscowości powiatu wejherowskiego. W czasie przeszukania ukrytych pomieszczeń w magazynie, funkcjonariusze znaleźli zakazane rośliny, które rosły w specjalnie przygotowanych do hodowli pomieszczeniach. Rośliny uprawiane były w pomieszczeniu, które było wyposażone w urządzenia do naświetlania, nawadniania, nawożenia i wentylacji. Ponadto były tam także inne pomieszczenia przygotowane do uprawy konopi.  Mundurowi zabezpieczyli rośliny oraz sprzęt służący do uprawy. Funkcjonariusze zatrzymali 40 i 36-letnich mieszkańców powiatu podejrzanych o nielegalną uprawę zakazanych roślin. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obaj zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Dzięki współpracy policjantów kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Gdyni susz roślinny oraz rośliny, z których miał powstać susz – jako produkt końcowy, nie trafi w ręce osób nieświadomych zagrożenia, jakie niesie ze sobą zażywanie środków odurzających. Za prowadzenie takiej działalności grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

  • Policjanci podczas czynności
  • Policjanci podczas czynności
  • Policjanci podczas czynności
Powrót na górę strony