Wiadomości

Jechała rowerem obwodnicą, została ukarana mandatem 5 tys. zł

Data publikacji 03.10.2023

Policjanci z drogówki interweniowali wobec 26-letniej obywatelki Ukrainy, która w nocy jechała rowerem przez Obwodnicę Trójmiasta. Funkcjonariusze ukarali kobietę mandatem karnym w wysokości 5 tys. zł., a następnie przewieźli ją w bezpieczne miejsce.

Dyżurny około 00.25 otrzymał zgłoszenie o osobie, która jedzie obwodnicą na rowerze. Dyżurny od razu wysłał tam patrol ruchu drogowego. Policjanci jadąc obwodnicą, na wysokości Trasy Kaszubskiej zauważyli jadącą pod prąd kobietę. Okazało się, że 26-letnia obywatelka Ukrainy jechała na rowerze z Gdańska Osowej i chciała dojechać do Gdyni. Kobieta w rozmowie z policjantami nie zdawała sobie sprawy z zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, do jakiego niewątpliwie się przyczyniła. Funkcjonariusze ukarali ją mandatem karnym w wysokości 5 tys. zł.

Z uwagi na bezpieczeństwo 26-latki, mundurowi wezwali radiowóz, do którego zmieścił się rower i przewieźli kobietę wraz z rowerem w bezpieczne miejsce.

Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo na drogach zależy w głównej mierze od zachowań uczestników ruchu. Zarówno kierowcy pojazdami mechanicznymi, rowerzyści jak i piesi, nie stosując się do obowiązujących przepisów narażają na niebezpieczeństwo siebie oraz innych użytkowników dróg.

  • Policjant z rowerzystką
  • Policjant z rowerzystką
Powrót na górę strony