Wiadomości

Policjanci zatrzymali podejrzanego o pobicie

Data publikacji 27.09.2023

Policjanci ze Sztumu zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu iławskiego, który kilka dni wcześniej pobił dotkliwie innego mężczyznę. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sprawca usłyszał już zarzut uszkodzenia ciała. Grozi mu do 5 lat więzienia. Prokurator i policjanci wystosowali wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

22 września br. policjanci ze Sztumu przyjęli zawiadomienie o pobiciu 21-latka. Jak wynikało z informacji przekazanych przez świadków, w czasie gdy mężczyzna na spotkaniu towarzyskim wraz ze znajomymi przebywał w Starym Dzierzgoniu podszedł  do niego mężczyzna. Pomiędzy mężczyznami doszło do nieporozumienia. W pewnym momencie napastnik zaczął bić 21-latka. W wyniku poniesionych obrażeń pokrzywdzony trafił do szpitala.

Dzięki pracy policjantów mężczyzna, który uciekł z miejsca zdarzenia został bardzo szybko zatrzymany. Na podstawie monitoringu i zdobytych informacji policjanci ustalili tożsamość sprawcy, którym okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu iławskiego. Mężczyzna został zatrzymany w Iławie.

Jeszcze tego samego dnia śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut naruszenia czynności ciała na okres powyżej 7 dni. Prokurator i śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa 20-latkowi kara pozbawienia wolności do lat 5.

  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony