Wiadomości

Areszt dla podejrzanych o ranienie nożem mężczyzny

Data publikacji 26.09.2023

Trzy miesiące tymczasowego aresztu – to środek zapobiegawczy, jaki zastosował Sąd Rejonowy w Lęborku wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o ranienie nożem 35-latka. Do zdarzenia doszło w sobotę nad ranem w jednym z mieszkań w Lęborku podczas zakrapianego alkoholem spotkania. 35-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala.

W sobotę nad ranem policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w Lęborku w związku ze zgłoszeniem o rannym mężczyźnie. Okazało się, że 35-latek ma m.in. rany kłute klatki piersiowej i wymaga natychmiastowej interwencji medycznej. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani śledczy, który z policjantami z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku wykonali pod nadzorem prokuratora czynności procesowe zabezpieczając ślady i dowody. Zgromadzone przez mundurowych materiały w tej sprawie doprowadziły do ustalenia i zatrzymania jeszcze tego samego dwóch podejrzanych mężczyzn. To 31 i 29-letni mieszkańcy powiatu wejherowskiego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że podczas zakrapianego alkoholem spotkania 35-latek znienacka został zaatakowany przez uczestników imprezy, którzy kilkakrotnie ranili go nożem. Ponadto policjanci ustalili, że 29-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wejherowie do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności za popełnione wykroczenie.

W niedzielę obydwaj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi kara 8 lat pozbawienia wolności. Wczoraj Sąd Rejonowy w Lęborku na wniosek Prokuratury zastosował wobec nich tymczasowy areszt na trzy miesiące. 

Powrót na górę strony