Wiadomości

Kryminalni zatrzymali włamywaczy, którzy ukradli ogrodowy traktorek i inny sprzęt z warsztatu w Gowinie

Data publikacji 26.09.2023

Wejherowscy kryminalni zatrzymali 46 i 23-latka w związku z włamaniem do warsztatu na terenie Gowina. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty, a kradzione rzeczy odzyskane. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego pracując nad sprawą kradzieży z włamaniem, do której doszło 16 września br. w Gowinie w piątek zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Okazało się, że są to 46 i 23 latek z powiatu wejherowskiego i Gdyni. Kryminalni ustalili, że mężczyźni  z wnętrza warsztatu ukradli traktorek ogrodowy oraz elektronarzędzia i narzędzia ogrodowe. Straty jakie spowodowali sprawcy oszacowane zostały na kwotę około 31 tys. zł.  W działania wejherowskich kryminalnych na rzecz tej sprawy, zaangażował się także sam pokrzywdzony.

Policjanci ustalili tożsamość i zatrzymani sprawców, którzy zostali doprowadzeni do wejherowskiej komendy. Na terenie posesji 46-latka oraz u innych osób policjanci znaleźli i zabezpieczyli kradzione przedmioty, które już zostały przekazane do właściciela.

Obaj sprawcy zostali już przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Kradzież z włamaniem jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Powrót na górę strony