Wiadomości

Policjanci w ostatniej chwili uratowali kobietę

Data publikacji 18.09.2023

Błyskawiczna interwencja i reakcja policjantów z Kwidzyna uratowała życie 47-letniej kobiety, która targnęła się na swoje życie. Funkcjonariusze podjęli resuscytację krążeniowo – oddechową i po dwóch minutach przywrócili jej czynności życiowe. Kobieta została zabrana przez pogotowie do szpitala.

Szybka reakcja na zgłoszenie jest ważna za każdym razem, gdy człowiek potrzebuje pomocy. Jednak bywają takie interwencje, gdy na szali w walce z czasem jest ludzkie życie.
Tak było w przypadku 47-letniej mieszkanki gminy Kwidzyn. Oficer dyżurny około godziny 19.00 otrzymał zgłoszenie o tym, że kobieta chciała odebrać sobie życie.

Dyżurny po otrzymaniu tych informacji natychmiast pod wskazany adres wysłał sierżanta Krzysztofa Strelau i posterunkowego Macieja Mikłaszewicz policjantów z kwidzyńskiej patrolówki oraz powiadomił o wszystkim pogotowie. Policjanci niezwłocznie po dotarciu na miejsce sprawdzili czynności życiowe kobiety- brak oddechu, bardzo słabo wyczuwalne tętno- w związku z tym natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po około 2 minutach funkcjonariusze przywrócili kobiecie funkcje życiowe. Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Kobieta znajduje się teraz pod fachową opieką.


Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku.

Nie jesteśmy tak silni jak się zachowujemy. Nie jesteśmy tak szczęśliwi jak się uśmiechamy. Jeśli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.
Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej „Żyć Zgodnie”, telefon: 55 629 18 18, który jest czynny całą dobę i mieści się przy ulicy Braterstwa Narodów 59 w Kwidzynie.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.

-116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

-116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

-800 121212 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

  • Policjanci w radiowozie
Powrót na górę strony