Wiadomości

Policjanci wspierali zbiórkę na festynie charytatywnym

Data publikacji 18.09.2023

Do pomocy zawsze chętni są bytowscy policjanci, dlatego i tym razem w minioną niedzielę aktywnie włączyli się w festyn charytatywny, wspomagając zbiórkę w walce o zdrowie dla dwójki dzieci pokrzywdzonych w wypadku drogowym oraz chorującej na nowotwór żony miasteckiego policjanta. W czasie imprezy mundurowi zaprezentowali m.in. swój sprzęt i elementy wyposażenia. Największe kolejki ustawiały się do policyjnego motocykla, a na popularność nie mógł narzekać Słonik Popo, z którym każdy chciał przybić piątkę i zrobić zdjęcie. To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie czekały na mieszkańców.

W niedzielę (17.09) na rynku miejskim w Bytowie odbył się festyn charytatywny. Impreza miała na celu zebranie pieniędzy na leczenie pokrzywdzonych w wypadku drogowym dwójki dzieci z rejonu powiatu bytowskiego oraz chorującej na nowotwór żony miasteckiego policjanta. Bytowscy mundurowi również aktywnie włączyli się do udziału w festynie prezentując m.in. swój sprzęt, elementy wyposażenia oraz to jak pracują.

Każdy chętny mógł usiąść za kierownicą radiowozu, wsiąść na policyjny motocykl i przymierzyć strój policjanta prewencji, by choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy funkcjonariusz. Dodatkowo technik kryminalistyki pokazywał jak wykrywa ślady, a maskotka pomorskiej policji Słoń Popo zachęcał do wspierania zbiórki i chętnie pozował do zdjęć z całymi rodzinami.

Odwiedzający festyn mogli również m.in. sprawdzić pomiar cukru i ciśnienia wykonywany przez ratowników miasteckiego szpitala, zerknąć do wozu strażackiego i na wystawę zabytkowych samochodów przygotowaną przez Automobilklub. Były stoiska ze smakołykami przygotowane przez lokalne koła gospodyń wiejskich oraz licytacje voucherów, dmuchańce i występy artystów Bytowskiego Centrum Kultury.

Dzięki hojności biorących udział w festynie mieszkańców, na walkę o zdrowie udało się zebrać prawie 11 tysięcy złotych. Serdecznie dziękujemy!

  • Policjanci na pikniku charytatywnym
  • Policjanci na pikniku charytatywnym
  • Policjanci na pikniku charytatywnym
  • Policjanci na pikniku charytatywnym
Powrót na górę strony