Wiadomości

51-latek zaatakował 45-latka nożem – został zatrzymany przez kryminalnych

Data publikacji 18.09.2023

Policjanci otrzymali zgłoszenie z informacją o mężczyźnie, który zaatakował ostrym narzędziem zaatakował innego mężczyznę. Ciosy na szczęście okazały się niegroźne dla życia 45-latka, ale konieczne było opatrzenie ran w szpitalu. Przeprowadzone czynności przez funkcjonariuszy kryminalnych wejherowskiej komendy w tej sprawie, pozwoliły na ustalenie tożsamości sprawcy przestępstwa i zatrzymanie go następnego dnia wieczorem. 51-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 16:00 w Bolszewie. To wtedy 51-latek (ob. Gruzji)  zaatakował młodszego o 6 lat mężczyznę (ob. Ukrainy). W wyniku zdarzenia 45-latek został raniony nożem w okolicy pleców i szyi i musiał skorzystać z pomocy medycznej.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci prewencji i kryminalni z wejherowskiej komendy natychmiast rozpoczęli czynności działania w tej sprawie, aby ustalić okoliczności tego zdarzenia oraz tożsamość tego mężczyzny. Zebrany materiał dowodowy doprowadził kryminalnych do miejsca, w którym ukrywał się mężczyzna. Sprawca został zatrzymany w piątek wieczorem na terenie ogródków działkowych w Wejherowie.

Jak ustalili funkcjonariusze, powodem tej sytuacji miał być spór między mężczyznami o kobietę, ponieważ 45-latek spotykał się z byłą partnerką 51-latka.

Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów, ponieważ jak ustalili policjanci pod koniec czerwca br. groził oraz naruszył czynności ciała kobiety, następnie w połowie lipca br. zaatakował także przy użyciu niebezpiecznego narzędzia pokrzywdzonego oraz 14 września br. powtórzył atak na 45-latka, czym spowodował bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Sąd Rejonowy w Wejherowie zastosował w stosunku do 51-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

  • Policjant  zatrzymanym
  • Policjant  zatrzymanym
Powrót na górę strony