Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego

Data publikacji 18.09.2023

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj późnym wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 222 w pobliżu miejscowości Siwiałka. Jadąca od strony Gdańska skoda, podczas manewru wyprzedzania zderzyła się z fiatem ducato. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć, a dwie zostały ranne.

Wczoraj po godz. 20:00 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku, jaki wydarzył się na drodze wojewódzkiej nr 222 w pobliżu miejscowości Siwiałka. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze starogardzkiej drogówki. Policjanci zastali 3 rozbite auta.

 

Funkcjonariusze ustalili świadków oraz wstępny przebieg tego zdarzenia. Do wypadku doszło, gdy kierująca osobową skodą 37-latka jadąc od strony Gdańska, w trakcie manewru wyprzedzania, zderzyła się z jadącym w przeciwnym kierunku fiatem ducato. Kierowca peugeota, który jechał tuż za skodą, próbował uniknąć najechania na uczestniczące w wypadku auta i zjechał na pobocze, gdzie zatrzymał się w rowie.

 

W wyniku tego wypadku śmierć poniosła kobieta kierująca skodą. Dodatkowo obrażeń ciała doznała również 17-letnia pasażerka skody oraz  27-letnia pasażerka peugeota. Obie kobiety trafiły do szpitala.

 

Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a policyjny technik wykonał dokumentację procesową oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policjanci apelują o rozwagę, ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drogach. Wyprzedzanie to jedna z najbardziej ryzykownych sytuacji w ruchu drogowym, wymagająca pełnej uwagi i odpowiedniego zachowania.

 

-Planując wyprzedzanie, należy upewnić się, że mamy odpowiednią widoczność i wystarczającą przestrzeń, aby bezpiecznie przeprowadzić ten manewr.

-Zachowujcie odpowiednią prędkość: Nie przekraczajcie dozwolonego limitu prędkości i dostosowujcie jazdę do warunków na drodze.

-Sygnały i oznakowanie: Zawsze używajcie kierunkowskazów i dawajcie jasne sygnały innym kierowcom o Waszych zamiarach.

-Cierpliwość: Jeśli nie jesteście pewni, czy możecie bezpiecznie wyprzedzić, poczekajcie. To lepsze niż ryzykowanie życiem.

-Uważajcie na inne pojazdy: Bądźcie gotowi na nagłe manewry innych kierowców i zachowujcie odpowiednią odległość.

 

Pamiętajcie, że Wasze decyzje na drodze wpływają na życie innych ludzi. Nie zapominajcie o tym, kiedy jesteście za kierownicą. Razem możemy uczynić nasze ulice bezpieczniejszymi dla wszystkich. Przestrzegajcie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, aby uniknąć kolejnych tragedii.

  • Praca policjantów podczas wypadków
  • Praca policjantów podczas wypadków
  • Praca policjantów podczas wypadków
  • Praca policjantów podczas wypadków
Powrót na górę strony