Wiadomości

Jechał kradzionym rowerem i był poszukiwany w związku z kradzieżą roweru

Data publikacji 18.09.2023

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 25- letniego mieszkańca Wrocławia, który był poszukiwany w związku z kradzieżami rowerów, do których miało dochodzić w województwie dolnośląskim. Dodatkowo zatrzymany mężczyzna jechał skradzionym kilka dni wcześniej w Ustce rowerem o wartości 3500 złotych. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek po południu na terenie Gminy Potęgowo policjanci słupskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego rowerem. Funkcjonariusze chcieli sprawdzić stan trzeźwości rowerzysty, a także legalność pochodzenia jednośladu. O ile alkomat wskazał, że 25-latek jest trzeźwy, to sprawdzenie numerów seryjnych roweru w policyjnej bazie danych pokazało, że został on kilka dni temu skradziony na terenie Ustki. Dodatkowo po sprawdzeniu rowerzysty w policyjnym systemie okazało się, że 25-latek jest poszukiwany przez policjantów z województwa dolnośląskiego w związku z innymi kradzieżami rowerów, do których dochodziło w tym rejonie.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie policjanci prowadzili z nim dalsze czynności procesowe. Odzyskany rower w najbliższym czasie wróci do właściciela, a 25-latek odpowie za popełnione przestępstwa, za co grozi mu teraz od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Policjantka przy rowerze
  • Policjantka przy rowerze
Powrót na górę strony