Wiadomości

Puccy policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali skradzione rzeczy

Data publikacji 14.09.2023

Policjanci z powiatu puckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do działkowego domku w miejscowości Mieroszyno. 33-letni mieszkaniec powiatu puckiego rzeczy pochodzące z kradzieży przechowywał w bagażniku samochodu

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji we Władysławowie pojechali do miejscowości Mieroszyno na zgłoszenie o włamaniu do jednego z domków działkowych. Policjanci ustalili, że mężczyzna wynoszący przedmioty z jednej z posesji działkowej poruszał się samochodem marki audi. Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pucku ustalił właściciela pojazdu i skierował policjantów z Komisariatu Policji w Krokowej do podjęcia interwencji wobec 33-letniego mieszkańca pobliskiej miejscowości. Mundurowi na miejscu ujawnili samochód wskazany przy włamaniu i ustalili okoliczności zdarzenia, a w nim akumulatory, przewody rozruchowe, kartusze gazowe, lampy led, panel solarny, głośnik oraz saszetkę z pieniędzmi w kwocie około 7600 zł., pochodzące z kradzieży. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnej celi. Teraz jego losem zajmie się sąd.

Od momentu zgłoszenia funkcjonariusze z powiatu puckiego podjęli skuteczne działania w celu ustalenia i zatrzymania sprawcy tego włamania. Dzięki zdobytym informacjom, zaangażowaniu i gotowości do wykonywania czynności służbowych, w kilka godzin wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Sprawa jest rozwojowa. W toku dalszych czynności procesowych funkcjonariusze będą ustalali, czy mężczyzna nie dokonywał również innych kradzieży.


POLICJANCI APELUJĄ by zabezpieczać domki działkowe i altanki ogrodowe.

Zmartwieniem właścicieli ogródków działkowych są uszkodzenia mienia oraz kradzieże i włamania do altanek. To częste szczególnie w okresie jesiennym, kiedy to właściciele rzadziej przebywają na swoich posesjach. Jesienna pogoda również sprzyja przebywaniu na cudzej posesji osobom bezdomnym lun amatorom cudzego mienia, domki i altanki stają się dla nich atrakcyjnym miejscem. Aby ustrzec się przed wizytą złodziei, a także zminimalizować ryzyko poniesienia szkód, puccy policjanci zachęca aby działkowicze:

·       zabezpieczyli sprzęt ogrodniczy, który najczęściej pada łupem złodziei

·       zabezpieczyli wejścia do altan dodatkowymi kratami, czy też zamontowaniem atestowanych zamków

·       unikali pozostawiania wewnątrz i w pobliżu altan materiałów łatwopalnych,
często kontrolowali swoje działki, zwłaszcza te, które są znacznie oddalone od  miejsc uczęszczanych

·       jak najszybciej powiadamiali policję w przypadku zauważenia przestępstwa i nie zacierali śladów po działaniach sprawcy

Ponadto dobrze jest kiedy pracując lub odpoczywając na działce zwracamy uwagę na teren ogrodu sąsiada, na to, czy nie przebywają tam obce osoby. Starajmy się zapamiętywać twarze obcych osób przebywających w obrębie ogrodów ponieważ mogą być potencjalnymi sprawcami przestępstw i wykroczeń, a rysopis może pomóc policji w ich zatrzymaniu. Nie przechowujmy na działkach rzeczy wartościowych, a sprzęt elektroniczny i elektronarzędzia, jeżeli jest to możliwe, zabierajmy do domu.

  • policjant z zatrzymanym mężczyzną i odzyskanymi przedmiotami
  • policjant z zatrzymanym mężczyzną i odzyskanymi przedmiotami
  • policjant z zatrzymanym mężczyzną i odzyskanymi przedmiotami
Powrót na górę strony