Wiadomości

Zatrzymany z narkotykami i za próbę przekupienia policjantów

Data publikacji 11.09.2023

W sobotę policyjni wywiadowcy z gdańskiej komendy zatrzymali 26-latka z Pruszcza Gdańskiego, w związku z podejrzeniem posiadania przez niego narkotyków. Sprawca chciał wręczyć policjantom 500 zł i nakłaniał ich do odstąpienia od czynności służbowych. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie ogłoszono mu zarzut i zastosowano wobec niego policyjny dozór. Sprawcy grozi do 10 lat więzienia.

W nocy z piątku na sobotę policyjni wywiadowcy patrolowali rejon ul. Świętokrzyskiej. W pewnym momencie zwrócili uwagę na mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy zaczął zachowywać się nerwowo i schował coś do kieszeni. Policjanci wylegitymowali 26-latka z Pruszcza Gdańskiego. W trakcie kontroli osobistej funkcjonariusze znaleźli przy nim dwa woreczki strunowe, w których był susz rośliny i substancja koloru żółtego. W związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających 26-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Na miejscu podczas dalszych czynności mężczyzna wyciągnął z kieszeni spodni 500 zł i chciał wręczyć je policjantom. W ten sposób sprawca zamierzał nakłonić funkcjonariuszy, aby ci odstąpili od czynności służbowych. Mundurowi poinformowali go, że takie zachowanie jest przestępstwem i natychmiast przekazali informację o próbie wręczenia im korzyści majątkowej oficerowi dyżurnemu. 26-latek trafił do policyjnej celi. Wczoraj został przesłuchany przez prokuratora i ogłoszono mu zarzuty. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór.


Za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu mężczyźnie grozi 10 lat pozbawienia wolności. Posiadanie środków odurzających jest przestępstwem, za które grozi kara do 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony