Wiadomości

Przestraszyła się pająka w czasie jazdy i uderzyła w sygnalizator

Data publikacji 11.09.2023

W sobotę policjanci wejherowskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Luzinie na ul. Lęborskiej. Kierująca citroenem uderzyła w sygnalizator świetlny dla pieszych. Na szczęście kierującej nic poważnego się nie stało. Została ona ukarana mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi. Jak ustalili policjanci przyczyną zdarzenia było to, że 35-latka przestraszyła się pająka, który wszedł jej na nogę podczas jazdy.

W sobotę przed południem dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w Luzinie na ul. Lęborskiej. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci z wejherowskiej drogówki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz ustalali okoliczności kolizji drogowej. Z policyjnych ustaleń wynika, że 35-letnia kierująca citroen, jadąc ulicą Lęborską w kierunku miejscowości Strzebielino straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do prawej krawędzi jezdni uderzając w sygnalizator S5.

Funkcjonariusze zbadali kierującą alko-testem, 35-latka była trzeźwa. Dodatkowo policjanci przyczynę utraty panowania nad citroenem. Okazało się, że kobieta przestraszyła się pająka, wszedł jej na nogę, dlatego straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w sygnalizator. Kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Powrót na górę strony