Wiadomości

Puccy policjanci zlikwidowali domową plantację konopi

Data publikacji 07.09.2023

Policjanci z puckiej komendy zatrzymali 28-latka z powiatu puckiego, który w piwnicy prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich oraz posiadał w mieszkaniu środki odurzające. Puccy policjanci zabezpieczyli 4 donice roślin, sprzęt oświetleniowy i nagrzewający oraz susz roślinny, wagę i młynek. Mężczyzna dziś usłyszy zarzuty za prowadzenie nielegalnej uprawy oraz posiadanie środków odurzających. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Wczoraj dzielnicowi z puckiej komendy pojechali do jednego z bloków mieszkalnych na terenie Pucka, gdzie według zgłoszenia mieszkańca, w budynku często dochodzi do awarii elektrycznej, a zamieszkujący w sąsiedztwie mężczyzna często przebywa w swojej piwnicy, którą monitoruje przy użyciu zamontowanej na drzwiach kamery.

Dzielnicowi dzięki swojej intuicji oraz doświadczeniu przystąpili do czynności mających na celu ustalenie, czy w piwnicy właściciel nie prowadzi nielegalnej plantacji konopi. Funkcjonariusze dokładnie  sprawdzili pomieszczenie piwniczne i ustalili jej 28-letniego właściciela. Wspólnie z kryminalnymi z puckiej komendy ujawnili, za jedną ze ścian, materiałową szafę z 4 doniczkami krzewów konopi. Przeszukując mieszkanie mieszkańca powiatu puckiego, policjanci ujawnili także wagę, młynek do rozdrabniania suszu roślinnego oraz marihuanę w ilości 0,40 grama. 

Policjanci ustalili również, że 28-latek uprawiał krzaki marihuany od 3 miesięcy, które nieustannie ogrzewał i naświetlał przy użyciu samodzielnie skonstruowanego zestawu elektrycznego.

28-latek z powiatu puckiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dziś usłyszy zarzuty za prowadzenie nielegalnej uprawy oraz posiadanie środków odurzających. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

  • Zlikwidowana plantacja w piwnicy
  • Zlikwidowana plantacja w piwnicy
  • Zlikwidowana plantacja w piwnicy
  • Zlikwidowana plantacja w piwnicy
Powrót na górę strony