Wiadomości

Czekał z narkotykami w krzakach, trafił do aresztu

Data publikacji 05.09.2023

2 tygodnie cieszył się wolnością mężczyzna zatrzymany przez policjantów podczas próby transakcji narkotykowej. 29 latek, z reklamówką pełną środków odurzających i psychotropowych, w krzakach czekał najprawdopodobniej na swoich klientów. Czujność policjantów i dobre rozpoznanie pozwoliły na jego zatrzymanie i postawienie zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków. Zgodnie z postanowieniem sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W połowie sierpnia opuścił zakład karny, do którego trafił w związku popełnianiem przestępstw wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Od razu po odbyciu kary za posiadanie narkotyków, zatrzymany został z reklamówką, w której było blisko 800 porcji różnych środków odurzających i psychotropowych. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych przy nim substancji to blisko 35 tysięcy złotych.

Po raz kolejny policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku udowodnili, że czujność i rozpoznanie środowiska pozwalają na skuteczne działanie. 30 sierpnia w godzinach popołudniowych, na jednej z ulic w centrum Gdańska, policjanci obserwowali 29 latka, który czekał w krzakach najprawdopodobniej na swoich klientów.

Został zatrzymany a znalezione przez policjantów środki odurzające i psychotropowe zabezpieczone. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy, w tym opinia z badań fizykochemicznych, pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. 29 latkowi z Gdańska, za czyn popełniony w warunkach powrotu do przestępstwa, grozić może kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony