Wiadomości

Dwóch dwudziestolatków zatrzymanych za rozboje i kradzież samochodu

Data publikacji 04.09.2023

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali dwóch dwudziestolatków, podejrzanych o dokonanie trzech rozbojów i kradzieży samochodu, do których doszło na terenie Słupska. Kryminalni odzyskali również skradziony pojazd o wartości ponad 30 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa mieszkańcom Słupska grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wpłynęły zgłoszenia o trzech rozbojach. Do dwóch z nich w krótkim odstępie czasu doszło w jednym z parków w Słupsku. Sprawcy mieli podbiec do idących mężczyzn, w obu przypadkach doprowadzić ich do stanu bezbronności, a następnie ukraść jednemu z pokrzywdzonych telefon komórkowy, a drugiemu dokumenty, pieniądze, kartę płatniczą i kluczyki do samochodu, którym następnie odjechali. W jednym ze sklepów sprawcy tych przestępstw zapłacili skradzioną kartą, a później wyjechali skradzionym samochodem ze Słupska i zaatakowali jadącego na rowerze nastolatka, któremu ukradli telefon.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku rozpoczęli intensywne działania, aby jak najszybciej zatrzymać osoby odpowiedzialne za popełnienie tych przestępstw. W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze zebrali szereg szczegółowych informacji, na podstawie których ustalili tożsamość osób mogących mieć związek z tą sprawą. W czwartek policjanci zatrzymali dwóch 20-letnich mieszkańców Słupska, którzy zostali przewiezieni na komendę, gdzie funkcjonariusze wykonywali z nimi dalsze czynności procesowe. Kryminalni odzyskali także skradziony samochód o wartości ponad 30 tysięcy złotych, który w najbliższym czasie wróci do swojego właściciela.

Obaj 20-latkowe usłyszeli zarzuty trzech rozbojów, kradzieży pojazdu, a także kradzieży z włamaniem w związku z płatnościami kartą, których dokonali w sklepach na terenie Słupska. Sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, a za popełnione przestępstwa grozi im teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci z zatrzymanymi
  • Policjanci z zatrzymanymi
  • Policjanci z zatrzymanymi
Powrót na górę strony