Wiadomości

Jechali w jednym aucie – jeden miał narkotyki, drugi kradł z włamaniem

Data publikacji 31.08.2023

Policjanci kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn. Jednego z nich powiązali wcześniej ze sprawą przywłaszczenia portfela i włamaniem do konta bankowego. Drugi z mężczyzn miał przy sobie narkotyki i przewoził ukradzione studzienki kanalizacyjne. Obaj usłyszeli już zarzuty odpowiadające kwalifikacją prawną swoich czynów.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim pracowali nad sprawą przywłaszczonego portfela z kartą bankomatową, którą były dokonywane transakcje płatnicze. Sprawa była zgłoszona pod koniec sierpnia do pruszczańskiej komendy. Stróże prawa zbierali dostępne informacje i gromadzili materiał dowodowy w tej sprawie. Ustalili m.in. krąg osób podejrzewanych.

Już 28 sierpnia wykorzystując zdobyte informacje i poczynione ustalenia zatrzymali do kontroli samochód, którym poruszał się mężczyzna, którego wcześniej powiązali z opisywaną sprawą. W aucie znajdował się wytypowany 45-latek oraz inny mężczyzna, 27-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. Podczas kontroli okazało się, że 27-latek ma przy sobie narkotyki-amfetaminę, a w samochodzie przewozi 3 studzienki kanalizacyjne. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Podczas dalszych czynności okazało się, że studzienki, które przewoził 27-latek, zostały skradzione na terenie powiatu tczewskiego. Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów. 45-latek usłyszał 14 zarzutów kradzieży z włamaniem – dotyczyły płatności kartą bankową oraz zarzut przywłaszczenia portfela z dokumentami i wspomnianą kartą. 27-latek natomiast usłyszał zarzut kradzieży oraz posiadania narkotyków.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia, natomiast posiadania narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony