Wiadomości

Niezawodny pies służbowy Luna znalazła w lesie niewybuch

Data publikacji 08.08.2023

Wczoraj policyjny pies służbowy Luna wraz ze swoim przewodnikiem odnalazła w Rumi niewybuch. Policjanci zabezpieczyli teren, a o znalezisku poinformowali saperów.

Spacerując po lesie, można znaleźć nie tylko ciekawe okazy roślin, grzyby czy gatunki zwierząt. Podczas wycieczek można także trafić na znaleziska, które mogą okazać się niebezpieczne. Tak wydarzyło się w Rumi, gdzie spacerujący po lesie mężczyzna znalazł niewybuch i chcąc powiadomić o tym policjantów znacznie oddalił się od znaleziska szukając zasięgu, a następnie nie mógł go odnaleźć. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i rozpoczęli przeszukiwanie terenu leśnego. Na miejscu pojawiła się także Luna, która jest pierwszym w historii komendy w Wejherowie psem do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych. Niezawodny pies policyjny wraz ze swoim przewodnikiem st. sierż. Arturem Bachem odnaleźli poszukiwany niewybuch.

Policjanci powiadomili o pocisku saperów z jednostki wojskowej, a groźne znalezisko zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

 

Przypominamy!

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów, gdyż jakiekolwiek manipulowanie przy pociskach grozi ich detonacją. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy, by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.

  • Policyjny pies Luna
  • Policyjny pies Luna
Powrót na górę strony