Wiadomości

Sprawcy rozboju oraz paser w rękach słupskich policjantów. Wkrótce odpowiedzą za swoje czyny.

Data publikacji 30.06.2023

Słupscy Kryminalni wytypowali oraz zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którzy w ubiegłym tygodniu grożąc pobiciem pokrzywdzonemu ukradli mu telefon komórkowy oraz pieniądze. Policjanci odzyskali skradziony rzeczy. Mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

W nocy, w miniony piątek, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał zgłoszenie, o tym, że w pobliżu jednego ze sklepów na terenie Słupska miało dojść do rozboju. Na miejsce od razu pojechali policjanci którzy ustalili, że dwóch mężczyzn grożąc pokrzywdzonemu pobiciem, ukradło mu telefon oraz pieniądze. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zebrali wszelkie informacje na temat okoliczności tego zdarzenia oraz wykonali oględziny miejsca.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, dzięki swojej pracy, ustali tożsamość dwóch mężczyzn  podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa, a także miejsce ich przebywania. 30 i 37 latek zostali zatrzymani. Podejrzani usłyszeli  zarzuty rozboju, za co grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Słupsku zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności policjanci ustalili również osobę, która kupiła telefon ukradziony w wyniku tego rozboju. Funkcjonariusze zabezpieczyli przedmiot, który wkrótce zwrócą właścicielowi. 26 - latek usłyszał zarzut paserstwa, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawiania wolności.

  • zdjęcie dekoracyjne
Powrót na górę strony