Wiadomości

Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który spowodował wypadek drogowy.

Data publikacji 30.06.2023

Policjanci ze Skarszew wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem w pobliżu miejscowości Czarnocin. W wyniku czołowego zderzenia audi z motocyklem do szpitala trafił kierowca jednośladu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca osobówki spożywał wcześniej alkohol. Ranny motocyklista trafił do szpitala, a nietrzeźwy kierowca audi został osadzony w policyjnej celi.

W środę 29 czerwca br. kilka minut przed godziną 19:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Czarnocin. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Policjanci sporządzili oględziny rozbitych pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu mundurowi, do wypadku doszło, gdy kierowca audi na łuku stracił panowanie nad pojazdem. 19-latek zjechał na lewą stronę drogi, gdzie zderzył się czołowo z jadącym w przeciwnym kierunku motocyklistą.  40-letni kierowca jednośladu doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca audi spożywał wcześniej alkohol. Alkomat wykazał w jego organizmie blisko 1,5 promila. Poza tym policjanci stwierdzili, że zamontowane w aucie opony nie posiadały już bieżnika i wystawały z nich druty. 19-latek został doprowadzony do komendy, gdzie trzeźwieje w policyjnej celi. Funkcjonariusze zatrzymali także jego prawo jazdy.

Bezpieczeństwo na drodze jest sprawą o ogromnym znaczeniu, dlatego ważne jest, abyśmy wszyscy działali odpowiedzialnie i zdawali sobie sprawę z naszej roli w zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno dla siebie, jak i dla innych użytkowników dróg. Zdarzenia drogowe, takie jak wypadek samochodu z motocyklem, mogą mieć tragiczne konsekwencje. Motocykliści są szczególnie narażeni na ryzyko poważnych obrażeń lub śmierci w wyniku zderzenia z samochodem, ze względu na różnice w masie i ochronie. Dlatego też, jako kierowcy samochodów, musimy być szczególnie uważni i przestrzegać zasad bezpieczeństwa, aby uniknąć takich sytuacji.

Policjanci apelują o ostrożność za kierownicą:

1. Zwracajmy uwagę na niechronionych uczestników ruchu: Bądźmy świadomi obecności motocyklistów na drodze. Aby uniknąć zdarzenia drogowego z kierowcą jednośladu, regularnie sprawdzajmy lusterka.

2. Zachowajmy bezpieczną odległość: Podczas jazdy za motocyklem utrzymujmy większą odległość niż w przypadku samochodów. Motocykliści mogą zatrzymać swój pojazd na krótszym odcinku drogi, dlatego warto zachować bezpieczny dystans i mieć wystarczającą przestrzeń na reakcję.

3. Sygnalizujmy swoje zamiary: Zawsze używajmy kierunkowskazów podczas zmiany pasa ruchu lub skręcania. Dajmy motocyklistom jasny sygnał, aby mogli dostosować swoją jazdę i uniknąć kolizji.

4. Sprawdzajmy uważnie martwe punkty: W przypadku zmiany pasa ruchu lub skręcania, zwracajmy szczególną uwagę na tzw. "martwe punkty" – obszary niewidoczne w lusterkach samochodu. Obejrzyjmy się i upewnijmy się, że żaden motocyklista nie znajduje się w pobliżu, zanim wykonamy manewr.

5. Ograniczmy prędkość: Przestrzegajmy ograniczeń prędkości i dostosuj swoją jazdę do warunków drogowych. Przekraczanie prędkości jest niebezpieczne i ogranicza czas na właściwą i skuteczną reakcję, co może prowadzić do wypadków.

Zwracając się do motocyklistów policjanci zauważają, że na motocyklu można zdobyć wolność, lecz to odpowiedzialność zapewni nam bezpieczną podróż.

  • motocykl i samochód uszkodzone w wyniku wypadku
  • motocykl i samochód uszkodzone w wyniku wypadku
  • motocykl i samochód uszkodzone w wyniku wypadku
  • motocykl i samochód uszkodzone w wyniku wypadku
Powrót na górę strony