Wiadomości

Wojewódzkie eliminacje XXVII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”

Data publikacji 21.06.2023

W dniach 19 - 20 czerwca 2023 r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyły się wojewódzkie eliminacje XXVII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Najlepszymi policjantami komórek patrolowo – interwencyjnych województwa pomorskiego okazali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim i Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, którzy będą reprezentować nasze województwo na zawodach ogólnopolskich.

We współzawodnictwie w ramach odbywających się zawodów zmagali się funkcjonariusze ze wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji województwa pomorskiego oraz Komisariatu Wodnego Policji w Gdańsku. W turnieju uczestniczyło w sumie 42 policjantów (21 par patrolowych). W drodze do finału uczestnicy brali udział w czterech konkurencjach:

- test wiedzy zawodowej,

- udzielanie pierwszej pomocy,

- sprawdzian sprawności fizycznej,

- sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego.

Wśród funkcjonariuszy komórek patrolowo – interwencyjnych pełniących na co dzień służbę na terenie województwa pomorskiego:

I miejsce zajęli:

sierż. Rafał Kosieniak

st. post. Artur Bukowski

z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim

II miejsce zajęli:

sierż. Kamil Marzec

post. Patryk Purcelewski

z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim

III miejsce zajęli:

st. post. Łukasz Kuczyński

st. post. Weronika Przytuła

z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku

 

Zwycięzcy otrzymali z rąk insp. Bogusława Ziemby I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz nadkom. Jacka Domagały Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku dyplomy okolicznościowe, pamiątkowe puchary oraz nagrody finansowe Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, a dwa najlepsze patrole, tj. z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim oraz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim reprezentować będą województwo pomorskie w zawodach finałowych, które odbędą się w dniach 13 – 15 września 2023 r. w Szkole Policji w Słupsku.

Powrót na górę strony