Wiadomości

Dwóch kierowców bmw straciło prawo jazdy za przekraczanie dozwolonej prędkości

Data publikacji 30.05.2023

Pomimo policyjnych apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów wciąż nie brakuje kierowców - amatorów szybkiej jazdy. Policjanci z kartuskiej grupy Speed, podczas wczorajszej służby zatrzymali dwa prawa jazdy kierowcom bwm za przekroczenie dozwolonej prędkości. Drogowi piraci pędzili 109 i 132 kilometry na godzinę w obszarze zabudowanym.

Mundurowi dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się między innymi na kontrolowaniu prędkości jazdy kierowców oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

Tylko wczoraj policjanci z kartuskiej grupy Speed zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Pierwszy kierujący „wpadł na radar” w miejscowości Borcz około godziny 13:00. Policyjny miernik wskazał, że kierujący bmw 49-latek przekroczył prędkość o 59 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy oraz ukarali go mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi.

Kolejny pirat drogowy został zatrzymany przez kartuską grupę Speed w miejscowości Leszno przed godziną 15:00. W tym przypadku policyjny miernik prędkości wskazał przekroczenie prędkości o 82 km/h. Kierowcą okazał się być 25-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Mężczyzna podobnie jak jego poprzednik za swą brawurową jazdę został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł 15 punktami karnymi oraz zatrzymano mu prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. Gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

  • zdjęcie z policyjnych wideorejestratorów
Powrót na górę strony