Wiadomości

Lęborscy dzielnicowi ruszyli na pomoc mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo

Data publikacji 25.05.2023

Dzielnicowi uzyskali informację, że życie młodego mężczyzny może być zagrożone. Zaniepokojona matka twierdziła, że jej dorosły syn chce popełnić samobójstwo. Natychmiastowa reakcja policjantów zapobiegła możliwej tragedii.

Wczoraj w południe w Lęborku do dzielnicowych, który pełnili służbę obchodową podbiegła roztrzęsiona kobieta, prosząc o pomoc w odszukania jej dorosłego syna. Mówiła, że wyszedł z mieszkania z zamiarem odebrania sobie życia. Mł. asp. Krystian Hebel i mł. asp. Jarosław Sadkowski uważnie wysłuchali kobiety, uzyskali rysopis mężczyzny i natychmiast rozpoczęli poszukiwania, informując o zdarzeniu dyżurnego Policji. Już po kilku minutach na dworcu kolejowym przy wejściu na peron zauważyli wskazanego mężczyznę. Jego zachowanie wskazywało na to, że może być w głębokim kryzysie emocjonalnym. Mundurowi nie dopuścili do tego by zrobił sobie krzywdę i wezwali karetkę pogotowia. Młody człowiek trafił pod opiekę specjalistów.

Pamiętaj, że sytuacje kryzysowe są przemijające. Można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że Twój znajomy jest przygnębiony, zapytaj jak możesz mu pomóc, uczul jego bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Traktuj poważnie wszystkie swoje obserwacje i nie zostawiaj osoby w kryzysie samej. Jeśli dzieje się coś bardzo niepokojącego i domyślasz się, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112. Przekaż służbom lokalizację, w której znajduje się potrzebujący pomocy. Pamiętaj, że w takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie.

Jeśli przeżywasz trudności lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem wiedz, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

 

·        800 70 2222 całodobowy, Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym

·        800 12 12 12 całodobowy, Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

·        116 111 całodobowy, Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

·        116 123 całodobowy, Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych

·        112 numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia

 

Inne numery telefonów pomocowych znajdziesz na stronach:

WHO raport_okl.indd (zapobiegajmysamobojstwom.pl)

Samobójstwo, próba samobójcza – bezpłatne numery pomocowe - Życie warte jest rozmowy (zwjr.pl)

PokonacKryzys.pl - pomoc w kryzysie, depresji, myślach samobójczych

Powrót na górę strony