Wiadomości

31-latek płacił ukradzioną kartą

Data publikacji 25.05.2023

Gdańscy policjanci zatrzymali 31-letniego obywatela Ukrainy, który okradł jednego z klientów klubu w rejonie Głównego Miasta. Sprawca ukradł telefon, portfel, a następnie kilkanaście razy zapłacił kartą pokrzywdzonego. Mężczyzna usłyszał zarzuty i teraz grozi mu kara wielu lat więzienia.

W minioną sobotę do komisariatu w Śródmieściu zgłosił się mieszkaniec Gdańska, który zawiadomił o tym, że został okradziony w jednym z gdańskich klubów. Pokrzywdzonemu ukradziono telefon oraz portfel, a także dokonano płatności jego kartą. Sprawą od razu zajęli się kryminalni z komisariatu w Śródmieściu. Policjanci szczegółowo sprawdzili wszystkie zdobyte informacje oraz rozmawiali z osobami, które mogły mieć informacje na temat zdarzenia oraz sprawcy. Kryminalni szczegółowo sprawdzili też zabezpieczone monitoringi. Dzięki swojej pracy oraz bardzo dobremu rozpoznaniu szybko ustalili tożsamość mężczyzny, który odpowiada za kradzież. Wczoraj w rejonie Dolnego Miasta kryminalni zatrzymali 31-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty m.in. kradzieży mienia oraz posługiwania się cudzym dokumentem. Jednak najwyższa kara grozi mu za płatność ukradzioną kartą, ponieważ tego typu czyn jest kradzieżą z włamaniem. Za dokonanie płatności ukradzioną kartą sprawca usłyszał 13 zarzutów.

Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia. Za kradzież mienia grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Za posługiwanie się cudzym dokumentem grozi kara 2 lat więzienia.

Powrót na górę strony