Wiadomości

Policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości. Pirat pędził 142 kilometry na godzinę w obszarze zabudowanym

Data publikacji 25.05.2023

Pomimo policyjnych apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców - amatorów szybkiej jazdy. Policjanci Ruchu Drogowego z chojnickiej komendy prowadząc działania własne ,,Prędkość” zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości. Drogowy pirat pędził 142 kilometry na godzinę w obszarze zabudowanym.

Mundurowi dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się między innymi na kontrolowaniu prędkości jazdy kierowców oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

Tylko dzisiaj policjanci prowadząc działania ,,Prędkość” zatrzymali dwa prawa jazdy.

Pierwszy kierujący „wpadł na radar” w miejscowości Powałki około godziny 8:00. Policyjny miernik prędkości wskazał przekroczenie o 92 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje 50 km/h. W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że 45-latek kierujący volvo ma cofnięte uprawnienia do kierowania za wcześniejsze przekroczenie prędkości o 70 km/h oraz wyprzedzanie na skrzyżowaniu.

Kolejny pirat drogowy został zatrzymany przez drogówkę w miejscowości Zielona Huta około 8:20. W tym przypadku policyjny miernik prędkości wskazał przekroczenie prędkości o 75 km/h. Kierowcą okazał się 58-letni mieszkaniec Słupska. Mężczyzna za swą brawurową jazdę został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł oraz zatrzymano mu prawo jazdy.

 

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. Gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Powrót na górę strony