Wiadomości

To możesz być Ty, zostań pomorskim policjantem!- Zobacz nasz spot!

Data publikacji 24.05.2023

Służba w Policji to ciekawa i różnorodna ścieżka kariery, a satysfakcję płynącą z wykonywania pracy w granatowym mundurze ciężko porównać do innych zawodów. Pełniąc służbę w Policji, realizujemy się w wielu wydziałach, często wykorzystując swoje zainteresowania, pasje, umiejętności podczas pełnienia służby.

Zawód policjanta to dla niektórych wymarzona praca. Policjanci- dla wielu jesteśmy bohaterami dnia codziennego, jesteśmy filarem zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Nasze motto „Pomagamy i Chronimy” zawiera wartości, które przyświecają funkcjonariuszom podejmującym się tego wyjątkowego zawodu.

Służba w Policji przynosi niezwykłą satysfakcję, a obowiązki przez nas wykonywane często powiązane są z naszymi zainteresowaniami, umiejętnościami oraz pasjami, dlatego zadowolenie z wykonywanej pracy jest jeszcze większe.

„Rozbijamy grupy przestępcze...zatrzymujemy handlarzy narkotyków...rozwiązujemy sprawy najpoważniejszych zbrodni...zatrzymujemy piratów drogowych...zabezpieczamy imprezy masowe, a w razie potrzeby przywracamy porządek...” - to tylko niektóre przykłady działań, które na co dzień realizują policjanci.

Odwaga, pewność siebie, moralność czy posiadanie odpowiednich umiejętności to tylko niektóre cechy pasujące do bohatera – którym może być każdy z Was. Chęć niesienia pomocy oraz dbanie o porządek i bezpieczeństwo to wartości, które najlepiej pasują do zawodu policjanta.

Godne zarobki czy prawa emerytalne po 25 latach służby to tylko dodatek do spełnienia zawodowego, które może Ci dać służba w Policji – zrób pierwszy krok i zostań jednym z nas.

Realizacja materiału:

mł. asp. Maciej Ostrowski- Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

mł.asp Anna Banaszewska- Jaszczyk Zespół Prasowy KWP w Gdańsku

nadkom. Michał Sienkiewicz Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Gdańsku

st. sierż. Paweł Klinkosz Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Gdańsku

  • policjanci stoją obok siebie w różnym umundurowaniu
Powrót na górę strony