Wiadomości

Akcja – reanimacja. Policjanci uratowali życie 63-letniej mieszkanki Gminy Ustka

Data publikacji 22.05.2023

Szybkość działania policjantów z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Ustce, pozwoliła uratować życie 63-letniej mieszkance Gminy Ustka. Dzięki natychmiastowej reanimacji mundurowi przywrócili funkcje życiowe kobiecie, która straciła przytomność w swoim domu i wymagała pilnej pomocy medycznej. Po przybyciu na miejsce załogi pogotowia, funkcjonariusze przytomną kobietę przekazali pod ich opiekę.

Zgłoszenie o tym, że w jednym z domów w Gminie Ustka 63-letnia kobieta przestała oddychać i potrzebna jest natychmiastowa pomoc, wpłynęło do dyżurnego usteckiej Policji w minioną sobotę. Na miejsce od razu pojechali policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Ustce sierż. Tomasz Motylak i st. post. Nikola Januszyk, którzy po wejściu do domu zobaczyli nieprzytomną kobietę, bez funkcji życiowych. Funkcjonariusze od razu przystąpili do udzielania pomocy medycznej i rozpoczęli reanimację, dzięki której po kilkunastu minutach 63-latka odzyskała przytomność. Po przybyciu na miejsce załogi pogotowia, funkcjonariusze przytomną kobietę przekazali pod ich opiekę.

Natychmiastowa pomoc i skutecznie prowadzona reanimacja przez usteckich policjantów sierż. Tomasz Motylaka i st. post. Nikolę Januszyk doprowadziła do uratowania życia 63-latki z Gminy Ustka. Pamiętajmy, że w przypadku nagłego zatrzymania krążenia wczesne rozpoczęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej zwiększa szanse na przeżycie poszkodowanego. Nie bójmy się pomagać!

Powrót na górę strony