Wiadomości

Majówka czas start!

Data publikacji 27.04.2023

Długi weekend majowy to czas wyjazdów, odpoczynku i dobrej zabawy bez względu na pogodę bo ta, jak wiadomo bywa kapryśna. To także wytężony czas pracy dla policjantów. Funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo na drodze, na wodzie i wszędzie tam, gdzie będziecie wypoczywać. Jednak Wasze bezpieczeństwo w dużej mierze będzie zależało od Was. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie i osób najbliższych. Nic nie zwalnia nas z myślenia. Jesteście gotowi do majówki? Bawcie się dobrze, z głową!

Tegoroczny weekend majowy może potrwać nawet 9 dni. Województwo pomorskie jak każdego roku w tym czasie, odwiedzi wielu turystów z całej Polski. Policjanci podczas tych dni przeprowadzą setki różnego rodzaju interwencji. Jednak bezpieczny wypoczynek w dużej mierze będzie zależał od nas samych, dlatego warto zapamiętać:

-Nie daj szans złodziejom. Planując wypoczynek pamiętaj, aby dokładnie zabezpieczyć swoje miejsce zamieszkania  przed wyjazdem.

-Nie publikuj postów w mediach społecznościowych, dopóki nie wrócisz z długiego weekendu. Dzięki temu potencjalny włamywacz nie dowie się, że w domu czy mieszkaniu nikogo nie ma.

-Rezerwując miejsce noclegowe, sprawdź dokładnie ofertę. Nie ulegaj ogłoszeniom o atrakcyjnych cenach. Korzystaj z oficjalnych stron hoteli, pensjonatów lub z portali ze zweryfikowanymi ogłoszeniami.

-Zaliczkę wpłać na konto, a nie za pomocą przesłanego linka, który może być fałszywy.

-Przed podróżą sprawdź stan techniczny pojazdu oraz nigdy nie wsiadaj za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu lub innych środków zabronionych.

-Noga z gazu! Podczas drogi- nie śpiesz się – pamiętaj, lepiej dojechać później, ale bezpiecznie. Jedź mądrze.

-Pomimo tego, że pogoda nie zachęca, wiele osób skorzysta ze spędzania czasu nad wodą.

-Unikaj kąpieli, która przy obecnej temperaturze wody może być bardzo niebezpieczna.

-Nie pij alkoholu, ponieważ alkohol może zmienić wszystko. Każdego roku już w okresie majowym dochodzi do utonięć.

-Podczas wypoczynku zwracaj szczególną uwagę na dzieci bawiące się nad wodą.

-W zatłoczonych miejscach uważaj na kieszonkowców, swój bagaż miej zawsze pod ręką, na widoku.

Zapraszamy Was do odwiedzenia Pomorza, a jeśli już do nas przyjechaliście, to bawcie się dobrze i dbajcie o siebie.

 

Powrót na górę strony