Wiadomości

Policjanci zlikwidowali uprawę konopi i zabezpieczyli znaczną ilość suszu, najprawdopodobniej narkotyku

Data publikacji 20.04.2023

Lęborscy dzielnicowi zatrzymali dwóch mężczyzn, przy których znaleźli susz roślinny, najprawdopodobniej marihuanę. Natomiast kryminalni podczas przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych ujawnili nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste. Krzaki tej rośliny znajdowały się w specjalnie przygotowanych do uprawy namiotach. Łącznie zabezpieczono ponad 300 gramów suszu i dziewięć krzaków konopi.

W ubiegły wtorek po południu w Lęborku dzielnicowi podczas służby obchodowej zauważyli dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Obydwaj znajdowali się w odosobnionym miejscu, z którego wydobywała się woń palonej marihuany. Jeden z nich palił skręta. Policjanci wylegitymowali tych mężczyzn i poza „podejrzanym” skrętem znaleźli przy nich zawiniątka z suszem roślinnym, który po wstępnym badaniu okazał się marihuaną. Mężczyźni zostali zatrzymani. Okazało się, że to 40-letni mieszkańcy Lęborka.

W trakcie prowadzonych czynności związanych z tą sprawą kryminalni ustalili, że jeden z zatrzymanych może być w posiadaniu znacznej ilości środków odurzających. Wczoraj policjanci przeszukali jego mieszkanie i ujawnili tam najprawdopodobniej nielegalną uprawę konopi. W pokoju 40-latka znajdowały się przygotowane do tego celu dwa namioty ze specjalnym osprzętem w postaci lamp, wentylatorów i termometrów elektronicznych. W jednym funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 300 gramów ściętych i wysuszonych liści, w drugim natomiast dziewięć doniczek z krzakami roślin o wyglądzie charakterystycznym dla konopi. Zabezpieczony materiał dowodowy został przesłany biegłemu, który wstępnie ocenił, że susz i rośliny zawierają zabroniony środek odurzający.

Obydwaj zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Dziś 40-latek, u którego mundurowi znaleźli nielegalną uprawę zostanie doprowadzony do Prokuratury. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste grozi kara 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli jest to uprawa mogąca dostarczyć znacznej ilości ziela konopi, sprawca może trafić za kratki nawet na 8 lat.

Powrót na górę strony