Wiadomości

Nietrzeźwy kierujący bez uprawnień proponował policjantom łapówkę

Data publikacji 13.04.2023

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który kierował samochodem marki BMW, będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto podczas kontroli okazało się, że nie posiada uprawień do kierowania pojazdami. Mężczyzna w trakcie wykonywania czynności przez policjantów zaproponował im łapówkę w zamian za zaniechanie czynności służbowych.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim podczas służby zauważyli kierującego pojazdem, którego styl jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Policjanci natychmiast pojechali za osobowym bmw w celu przeprowadzenia kontroli drogowej. Podczas rozmowy od mężczyzny wyczuli silny zapach alkoholu.

 

 Badanie kierowcy wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto podczas weryfikacji kierującego w systemach policyjnych okazało się, iż mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie podczas czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy zaproponował im łapówkę w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych, czym dopuścił się do popełnienia przestępstwa.

 

Mężczyzna częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył stosowne wyjaśnienia. Wobec kierującego Prokurator Prokuratury Rejonowej w Malborku zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

 

Warto pamiętać, że za przestępstwo z art. 229 § 3 kodeksu karnego, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do 10 lat.

Powrót na górę strony