Wiadomości

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „NURD”

Data publikacji 23.03.2023

22 marca pomorscy policjanci przeprowadzili działania pn. „NURD”, skierowane na zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Więcej patroli pojawiło się w okolicach przejść dla pieszych, użyto także policyjnego drona.

W środę, 22 marca, na terenie województwa pomorskiego przeprowadzone zostały wzmożone kontrole mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa  niechronionym  uczestnikom ruchu drogowego. Ich celem będzie zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.  

Od wczesnych godzin porannych, na drogach naszego województwa większa ilość patroli została skierowana w rejony przejść dla pieszych. Funkcjonariusze poruszali się także pojazdami nieoznakowanymi, a w obserwacji sytuacji drogowej pomagał policyjny dron.

 Przez 24 godziny trwania akcji policjanci ujawnili łącznie 1 799 wykroczeń, z czego:

- 136 to wykroczenia popełnione przez kierujących wobec pieszych

- 82 to wykroczenia popełnione przez rowerzystów

- 503 to wykroczenia popełnione przez pieszych.

 Najwięcej naruszeń polegało na przekroczeniu prędkości w rejonie przejścia dla pieszych – łącznie były to 561 takie wykroczenia. Przypominamy, że kierujący zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności. Tak samo pieszy wchodzący na jezdnię również zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności.
br>
Powrót na górę strony