Wiadomości

Policjanci zatrzymali czterech włamywaczy, jeden z nich usłyszał 48 zarzutów

Data publikacji 20.03.2023

Policjanci zatrzymali czterech włamywaczy, którzy okradali mieszkania oraz piwnice. Ich łupem padły m.in. rowery, elektronarzędzia oraz karty płatnicze. Na swoim koncie mają też kradzież dwóch samochodów. Wobec jednego ze sprawców, który usłyszał łącznie 48 zarzutów, sąd zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt. Teraz podejrzanym grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej oraz z komisariatu we Wrzeszczu pracowali nad sprawą włamań, oraz kradzieży, do których doszło w ostatnich miesiącach na terenie Gdańska. Sprawcy włamali się do mieszkań, piwnic oraz komórek lokatorskich. Ich łupem padły m.in. elektronarzędzia oraz rowery. Tą sprawą od razu zajęli się kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej oraz z komisariatu we Wrzeszczu. Policjanci sprawdzili monitoringi oraz wszystkie zdobyte informacje, które dotyczyły zdarzeń. Podczas swojej pracy kryminalni ustalili tożsamość mężczyzn odpowiadających za te przestępstwa. Dwaj sprawcy zostali zatrzymani na początku marca. 45-latek z Gdańska usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach tzw. recydywy, a jego 40-letni kompan usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków. Kolejni sprawcy zostali zatrzymani przez kryminalnych 15 marca. Pierwszy z nich, 43-letni gdańszczanin usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, kolejny, 19-letni mieszkaniec Gdańska usłyszał łącznie 48 zarzutów. Mężczyzna odpowie m.in. za kradzieże samochodów, włamania, kradzież i ukrycie dokumentów oraz za posiadanie narkotyków. Dodatkowo sąd przychylił się do wniosku o tymczasowy areszt dla podejrzanego i najbliższe trzy miesiące spędzi w za kratkami.

Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat więzienia. Za kradzież grozi kara 5 lat więzienia. Za poosiadanie narkotyków grozi kara 3 lat więzienia. Jeżeli sprawca dopuszcza się przestępstwa w warunkach tzw. recydywy, sąd dodatkowo może zwiększyć karę o połowę.

Powrót na górę strony