Wiadomości

Policjanci rozmawiali z dziećmi o akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą "NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ”

Data publikacji 17.03.2023

Policjanci ze Sztumu spotkali się z uczniami Nowej Wsi. Opowiedzieli o nowej akcji informacyjno-edukacyjnych „ Na Drodze - Patrz i Słuchaj”. Dzieci chętnie dyskutowały na temat bezpieczeństwa.

Z uczniami Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi  spotkali się policjanci sztumscy policjanci. Mundurowi opowiedzieli o akcji informacyjno-edukacyjnej „ Na drodze - patrz i słuchaj”, skierowanej w szczególności do pieszych.

Akcja skierowana jest do uczestników ruchu drogowego. Dotyczy ich nieprawidłowych zachowań, które mogą bezpośrednio wpłynąć na bezpieczeństwo nie tylko ich samych, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Podczas spotkania funkcjonariusz zwrócił uczniom uwagę na zagrożenia związane m.in. z  nieostrożnym wejściem na przejście, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd, korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię. Opowiedział, że zapatrzenie w telefon zamiast uważnej obserwacji drogi obniża koncentrację pieszych i kierujących. Pamiętajmy, że także słuchanie muzyki tak głośno, że zagłusza ona ważne odgłosy otoczenia takie jak odgłosy innego pojazdu, ostrzegawczy klakson czy sygnały uprzywilejowania służb to częsty „grzeszek” na drodze. Przypomniał dzieciom , że nie wolno także wbiegać na jezdnię szczególnie, gdy widoczność dla nas czy innych uczestników ruchu jest ograniczona. Podczas przebywania na drodze stara maksyma „spiesz się powoli” może czasem uratować życie.  Apelujemy!!! Przechodząc przez przejście dla pieszych, chodząc drogą, a także kierując pojazdem - odłóż smartfon i żyj.

Powrót na górę strony