Wiadomości

Dzielnicowi uratowali 23-latkę, która chciała odebrać sobie życie

Data publikacji 14.03.2023

Dzięki szybkiej interwencji malborskich dzielnicowych 23-latka, która usiłowała odebrać sobie życie, została uratowana. Policjanci zdjęli zadzierzgnięty na jej szyi kabel i udzieli pomocy przedmedycznej. Młoda kobieta żyje i trafiła pod opiekę lekarzy.

Ochrona życia i zdrowia obywateli to jedno z podstawowych zadań policjantów. W poniedziałek po godzinie 18.00 dyżurny malborskiej komendy otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o niepokojących wiadomościach od kobiety, w których informowała, że chce odebrać sobie życie. Natychmiast z pomocą ruszyli dzielnicowi st. asp. Sebastian Ciepliński i st. asp. Paweł Cieśniewski, którzy po kilku minutach byli już pod wskazanym adresem. Na szczęście  drzwi do mieszkania nie były zamknięte na klucz i policjanci mogli niezwłocznie interweniować. Po wejściu do środka, w jednym z pokoi, funkcjonariusze zobaczyli młodą kobietę, która miała na szyi zadzierzgniętą pętlę z kabla elektrycznego. 23-latka była nieprzytomna, ale oddychała. Dzielnicowi natychmiast zdjęli jej kabel z szyi, udrożnili drogi oddechowe i ułożyli w pozycji bezpiecznej, cały czas monitorując czynności życiowe. Po chwili dziewczyna odzyskała przytomność i wyznała policjantom, że zażyła również znaczną ilość tabletek. Wszystkie informacje funkcjonariusze przekazali ratownikom medycznym, którzy międzyczasie dotarli na miejsce i kobieta została przewieziona do szpitala. 

Policjanci przypominają i apelują:

Jeżeli spotykasz kogoś i widzisz, że jest smutny, przygnębiony, jego zachowanie jest niepokojące i podejrzewasz, że chce zrobić sobie krzywdę, to zapytaj, jak możesz mu pomóc. Zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas. Szukaj pomocy również w instytucjach pomocowych:

 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, telefon:

800 702 222

- Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

  • dzielnicowi, którzy uratowali 23 latkę
Powrót na górę strony