Wiadomości

Dwóch niebezpiecznych Norwegów, poszukiwanych nakazami aresztowania zatrzymali policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Data publikacji 07.03.2023

Dzięki szybkiej wymianie informacji pomiędzy norweską Policją, Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, a policjantami z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku doszło do zatrzymania dwóch niebezpiecznych mężczyzn, podejrzanych o przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. 31 i 32-latek poszukiwani byli przez norweski wymiar sprawiedliwości. Obaj obywatele Norwegii dzięki pracy policjantów i prokuratury, decyzją Sądu Okręgowego w Gdańsku zostali tymczasowo aresztowani. W areszcie pozostaną do czasu przekazania ich organom ścigania w Norwegii.

W ostatnim czasie norweski wymiar sprawiedliwości zwrócił się do polskiej Policji o pomoc w zatrzymaniu dwóch obywateli Norwegii, poszukiwanych na podstawie nakazów aresztowania. Według przekazanych informacji istniało prawdopodobieństwo, że mogą oni ukrywać się na terenie województwa pomorskiego. Poszukiwani mężczyźni mieli być niebezpieczni, uzbrojeni i poszukiwani za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. W przeszłości byli również notowani m. in. za przestępstwa narkotykowe.

Poszukiwanymi byli 31 i 32- latek. Obaj podejrzani byli o pobicie mężczyzny, które spowodowało u niego ciężkie obrażenia ciała. Sprawą od razu zajęli się policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy na co dzień ścigają i zatrzymują najgroźniejszych przestępców, często ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Kryminalni już w dwie godziny po zdobyciu informacji o ich pobycie na terytorium Polski zlokalizowali ich w jednym z gdańskich hoteli. Poszukiwani byli zaskoczeni, jeden z nich był agresywny, próbował nie dopuścić do swojego zatrzymania. Policjanci zmuszeni byli do użycia siły, aby obezwładnić i zatrzymać poszukiwanego.

Obaj obywatele Norwegii dzięki skutecznej interwencji policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zostali zatrzymani w Pomieszczeniu Dla Osób Zatrzymanych, funkcjonariusze zabezpieczyli procesowo również samochód, którym przyjechali mężczyźni. W miniony czwartek policjanci obu mężczyzn doprowadzili do prokuratury. Decyzją Sądu Okręgowego w Gdańsku obywatele Norwegii zostali tymczasowo aresztowani. W areszcie pozostaną do czasu przekazania ich norweskim organom ścigania.

 

Powrót na górę strony