Wiadomości

Policjantki prowadzą zajęcia profilaktyczne w ramach projektu „Uczę się bezpieczeństwa”

Data publikacji 23.02.2023

Policjanci z powiatu wejherowskiego spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Orlu. Rozmawiali z dziećmi klas pierwszych o bezpieczeństwie w domu w ramach akcji „Uczę się bezpieczeństwa”.

Wczoraj przed południem policjanci z wejherowskiej komendy przeprowadzili spotkanie edukacyjne z uczniami dwóch klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Orlu. Spotkanie dotyczyło projektu „Uczę się bezpieczeństwa- „Bezpieczny w domu” i „Bezpieczny w drodze do szkoły”. Policjantki przeprowadziły pogadankę w dwóch klasach biorących udział w tym projekcie. Podczas lekcji omawiały bezpieczeństwo dzieci w domu, poruszły tematykę kontaktów z osobami obcymi i niebezpieczeństw z tym związanych, korzystania z urządzeń elektrycznych. Dzieci dowiedziały się także, jakie zachowania w domu mogą być niebezpieczne i czego nie należy robić. Ponadto mundurowe przypomniały im numery alarmowe i wyjaśniły, że można z nich korzystać tylko w razie pilnej potrzeby, nigdy dla żartu. Na koniec przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym i rowerzystów.
Dzieci, oprócz zdobytej wiedzy, miały także okazję porozmawiania z policjantami i usłyszenia odpowiedzi na nurtujące pytania.
Każdy z pierwszoklasistów na koniec spotkania otrzymał odblaskowe kamizelki ufundowane przez Fundację dla Pomorza ORLEN.
Takie spotkania policjantów z młodymi ludźmi na pewno przyczynią się do wzrostu ich świadomości oraz ich bezpieczeństwa.

Nagranie audio Wejherowo_ucze_sie_bezpieczenstwa_1_.m4a

Pobierz plik Wejherowo_ucze_sie_bezpieczenstwa_1_.m4a (format mp3 - rozmiar 259.84 KB)

Powrót na górę strony