Wiadomości

Dzięki projektowi POWER ON- policyjni profilaktycy otrzymali nowy sprzęt.

Data publikacji 20.02.2023

Dziś w sali konferencyjno — szkoleniowej Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku przy ul. Harfowej 60, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński w obecności komendantów miejskich i powiatowych garnizonu pomorskiego przekazał policjantom realizującym zagadnienie profilaktyki społecznej mobilne zestawy multimedialne, które zostały zakupione w ramach projektu „POWER ON-podniesienie kompetencji Policji w ramach wsparcia ofiar przestępstw”, finansowanego z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Dziś w sali konferencyjno-szkoleniowej Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku przy ul. Harfowej 60, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński, z udziałem komendantów miejskich i powiatowych garnizonu pomorskiego, Naczelnika Wydziału Łączności i Informatyki KWP w Gdańsku ml. insp. Marka Króla oraz podkom. Iwony Glińskiej- Koordynatora Zespołu Funduszy Pomocowych KWP w Gdańsku, uroczyście przekazał policjantom realizującym zagadnienie profilaktyki społecznej mobilne zestawy multimedialne.
Policyjni profilaktycy w ciągu roku przeprowadzają setki spotkań z młodzieżą, dziećmi i seniorami. Zestawy, które otrzymali, podniosą standardy i komfort ich pracy, a podczas prowadzenia zajęć uatrakcyjnią przekaz.
Zestaw, który otrzymali profilaktycy z powiatów garnizonu pomorskiego, składa się z laptopa, rzutnika i ekranu, które zostały zakupione w ramach projektu Pomorskiej Policji pn. „POWER ON – podniesienie kompetencji Policji w zakresie wsparcia ofiar przestępstw” z Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wartość przekazanego sprzętu to 209 tys. zł.

 

zdj. st.sierż. Piotr Pawłowski

Zespół Prasowy KWP w Gdańsku

Powrót na górę strony