Wiadomości

Śledczy przedstawili zarzuty kradzieży 34-latkowi, który ukradł dwie puszki z datkami na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Data publikacji 03.02.2023

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego przedstawili dwa zarzuty kradzieży 34-letniemu mężczyźnie, który 29 stycznia ukradł z dwóch sklepów puszki z datkami na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zatrzymany będzie odpowiadał jako recydywista. Kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa zagrożona jest karą do 7,5 roku więzienia.

29 stycznia w godzinach wieczornych w dwóch sklepach, jednym na terenie powiatu gdańskiego, a drugim na terenie miasta Gdańska, doszło do kradzieży wystawionych tam puszek na datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zajęli się sprawą. Mundurowi ustalili, że za te kradzieże może odpowiadać jedna osoba. Kryminalni zebrali dostępne informacje i pracowali nad ustaleniem, gdzie może przebywać typowany mężczyzna. Już 1 lutego policjanci z Komisariatu Policji I w Gdańsku zatrzymali 34-latka, którego wcześniej pruszczańscy kryminalni powiązali z tą sprawą. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów kradzieży w obu wspomnianych sprawach. 34-latek odpowie jako recydywista. Kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa zagrożona jest karą do 7,5 roku pozbawienia wolności.

  • policjantka z zatrzymanym
Powrót na górę strony