Wiadomości

Pijany kierowca po dwóch dniach od zatrzymania usłyszał wyrok sądu m.in. dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Data publikacji 01.02.2023

W nocy z niedzieli na poniedziałek funkcjonariusze słupskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, od którego wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo podczas interwencji policjanci ustalili, że 21-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i po niespełna dwóch dniach od zatrzymania odpowiadał przed sądem za popełnione przestępstwa. Sąd wymierzył mu m.in. karę ograniczenia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielę późnym wieczorem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. W trakcie interwencji mundurowi wyczuli od tego mężczyzny alkohol, a badanie alkomatem pokazało, że w jego organizmie znajduje się ponad promil alkoholu. Po sprawdzeniu go w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że nie tylko z powodu alkoholu nie powinien wsiadać za kierownicę samochodu. Słupszczanin posiadał aktywny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci zabezpieczyli samochód na policyjnym parkingu, a 21-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany przez policjantów z Komisariatu Policji I w Słupsku, gdzie usłyszał również zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Zgromadzony materiał dowodowy wraz z wnioskiem o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym trafił do sądu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Słupsku wymierzył 21-letniemu mieszkańcowi Słupska karę roku i 3 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na obowiązku wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne (30 godzin w stosunku miesięcznym), środek karny w postaci dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a także świadczenie pieniężne w kwocie 10.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Policjanci każdego dnia eliminują z dróg kierowców, którzy wsiadają za kierownicę swoich samochodów pomimo tego, że pili wcześniej alkohol. Nie ma tolerancji dla przestępców drogowych, którzy są ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony