Wiadomości

Policjant uratował łabędzia, który spacerował po ruchliwej jezdni.

Data publikacji 31.01.2023

Funkcjonariusze ratują życie i zdrowie ludzkie, nie przechodzą też obojętnie obok potrzebujących pomocy zwierząt. Tym razem ratunku potrzebował zdezorientowany łabędź, który pomimo zmierzchu spacerował po ruchliwej drodze wojewódzkiej. Zaalarmowany o niebezpiecznej sytuacji policjant, zwabił łabędzia w bezpieczne miejsce i zaopiekował się nim do czasu przyjazdu weterynarza. Po przebadaniu ptak został przewieziony w okolicę jeziora.

Do tej nietypowej interwencji doszło wczorajszego popołudnia. Dyżurny otrzymał sygnał, że na drodze wojewódzkiej w okolicach jeziora Jeleń spaceruje łabędź. Ptak mógł w każdej chwili zginąć pod kołami samochodów, ale również stwarzał zagrożenie na jezdni dla kierowców. Do pomocy pospieszył bytowski policjant prewencji, który zaopiekował się ptakiem.
Policjant zwabił łabędzia poza ulicę, zagrodził mu drogę i zadbał o jego bezpieczeństwo. O sytuacji poinformowany został weterynarz, gdyż nie było wiadome, czy ptak nie ma obrażeń. Na szczęście badanie wykazało, że może on wrócić nad pobliskie jezioro. Mundurowy z pomocą lekarza przetransportowali łabędzia w bezpieczne miejsce z dala od ruchliwej ulicy.

Apelujemy, aby nigdy nie podchodzić do rannych zwierząt i na własną rękę udzielać im pomocy. Nieodpowiednie podejście do  rannego zwierzęcia może spowodować jego atak, a w przypadku ugryzienia istnieje ryzyko zarażenia się ewentualną chorobą. W przypadku zauważenia zwierzęcia w niebezpiecznej sytuacji natychmiast poinformujmy służby ratunkowe.

Powrót na górę strony