Wiadomości

Dwaj sprawcy rozboju ukradli samochód i telefon komórkowy, najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

Data publikacji 30.01.2023

Bardzo szybko po otrzymaniu zgłoszenia o rozboju, kryminalni z komisariatu na Oruni zatrzymali dwóch 25-latków z Gdańska, którzy ukradli samochód oraz telefon komórkowy o łącznej wartości prawie 61 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali ukradziony pojazd i telefon, a przy jednym z zatrzymanych znaleźli narkotyki. Napastnicy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty w tej sprawie, a decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

W piątek w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, podczas którego dwaj sprawcy ukradli samochód marki Skoda Fabia oraz telefon komórkowy. Pokrzywdzony wycenił straty na prawie 61 tys. zł. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni najpierw zamówili taksówkę na aplikację w rejon dzielnicy Oliwa. W trakcie kursu zaczęli przeszkadzać kierującemu, między innymi zmieniając kierunkowskazy oraz regulując głośność radia w samochodzie. Taksówkarz zatrzymał pojazd i polecił, by klienci wysiedli ze skody. Wtedy sprawcy zaczęli bić pokrzywdzonego i grozić mu, zmuszając go do dalszej jazdy skodą wbrew przepisom ruchu drogowego. Kiedy samochód zatrzymał się na jednym z parkingów przy ul. Szczęśliwej, napastnicy, grożąc kierującemu, kazali mu wysiąść z pojazdu, a następnie zabrali mu telefon i odjechali jego samochodem.

Komunikat o tym zdarzeniu został przekazany wszystkim patrolom. Po chwili policjanci ruchu drogowego zauważyli ukradziony pojazd zaparkowany na ul. Jeleniogórskiej. Następnie podczas przeszukania rejonu kryminalni z komisariatu na Oruni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 lat podejrzanych o to przestępstwo. Badanie trzeźwości wykazało, że mieszkańcy Gdańska byli pijani. Jeden z nich miał w organizmie ponad promil, a drugi ponad 2 promile alkoholu. Podczas przeszukania jednego z mężczyzn, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kluczyki od ukradzionej skody, telefon należący do pokrzywdzonego oraz zawiniątko z folii aluminiowej, w którym było 7 porcji marihuany. Dwaj sprawcy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty karne za zmuszanie do określonego zachowania i rozbój. Dodatkowo jeden z zatrzymanych odpowie za posiadanie narkotyków. W sobotę na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 25-latków tymczasowy areszt na trzy miesiące.

 Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Zmuszanie do określonego zachowania to przestępstwo, za które grozi do 3 lat więźnie. Taką samą karą zagrożone jest przestępstwo posiadania narkotyków.

Powrót na górę strony