Wiadomości

27-latek, który namalował na budynku słupskiej komendy wulgarny napis został zatrzymany i odpowie za zniszczenie mienia.

Data publikacji 30.01.2023

Słupscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który umieścił na jednym z budynków Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wulgarny napis. Słupszczanin został zauważony na monitoringu przez dyżurnych słupskiej komendy. Funkcjonariusze wybiegli za uciekającym mężczyzną i po krótkim pościgu sprawca tego chuligańskiego wybryku był w ich rękach. Za zniszczenie mienia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawiania wolności.

W czwartek późnym wieczorem jeden z dyżurnych słupskiej komendy, który pełnił służbę na stanowisku kierowania zauważył na monitoringu mężczyznę, który wszedł nieuprawniony na teren Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Następnie zauważony przez policjanta mężczyzna zaczął malować sprayem ścianę jednego z budynków. Dyżurni poinformowali o tym patrole będące w służbie, jednak widząc, że chuligan zakończył już swoje „dzieło” i próbuje oddalić się z terenu jednostki, dwaj dyżurni szybko za nim wybiegli i po krótkim pościgu zatrzymali sprawcę.

Podczas prowadzonych przez policjantów czynności procesowych z zatrzymanym mężczyzną, mundurowi ustalili, że ma on także związek z umieszczeniem wulgarnych napisów na murach Szkoły Policji w Słupsku, do którego doszło kilka tygodni wcześniej. 27-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i wkrótce odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa.

Za zniszczenie mienia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony