Wiadomości

Pies zaatakował 9-latka na placu zabaw. Apelujemy o ostrożność przy trzymaniu zwierząt

Data publikacji 25.01.2023

Bawiący się na placu zabaw 9-latek postanowił pogłaskać biegającego w okolicy psa. Zwierzę ugryzło chłopca i przewróciło na ziemię. Na szczęście dziecku nic poważnego się nie stało. Funkcjonariusze szybko ustalili właścicielkę czworonoga, która przyznała, że chwilę wcześniej straciła psa z widoku. Została ukarana mandatem karnym. Policjanci przypominają właścicielom czworonogów, że to na nich spoczywa obowiązek ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Uczulmy też dzieci, że nigdy nie należy podchodzić do obcych psów.

Bytowscy policjanci zainterweniowali po otrzymaniu zgłoszenia o ataku psa na 9-latka w Udorpiu. Mundurowych zaalarmowała matka chłopca. Chłopiec opowiedział funkcjonariuszom, że bawiąc się na placu zabaw zauważył biegającego w pobliżu czworonoga. Gdy podszedł bliżej, aby psa pogłaskać, ten ugryzł go w lewą dłoń po czym przewrócił na ziemię szarpiąc za przedramię. Na szczęście dziecku nic poważnego się nie stało, lecz policjanci polecili matce chłopca, aby udała się do szpitala celem zaopatrzenia otarć naskórka i miejsca ugryzienia.
Mundurowi szybko ustalili właścicielkę psa. Kobieta w rozmowie z policjantami potwierdziła, że chwilę wcześniej na swojej ogrodzonej posesji spuściła z łańcucha czworonoga, lecz po chwili straciła go z pola widzenia. Za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia została ukarana 200 zł mandatem karnym.
 
Policjanci przypominają, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. To człowiek odpowiada za zwierzę i powinien je zabezpieczyć oraz opiekować się nim w odpowiedni sposób, tak, by nie stanowiło ono zagrożenia. Uczulmy też swoje dzieci, aby nigdy nie podchodziły do obcych psów. Z pozoru niegroźnie wyglądające zwierzę, czując się zagrożone może przystąpić do ataku.

  • zdjęcie poglądowe
Powrót na górę strony