Wiadomości

Ponad 2,5 kilograma narkotyków zabezpieczyli chojniccy kryminalni.

Data publikacji 24.01.2023

Dzięki pracy chojnickich kryminalnych w minionym tygodniu doszło do zatrzymania pięciu osób, które posiadały znaczne ilości narkotyków. W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 2.5 kilograma środków odurzających. Czterech mężczyzn już usłyszało zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi im teraz kara do 10 lat więzienia. O losie piątej z zatrzymanych, 16- latki zadecyduje Sąd Rodzinny

Podczas swojej pracy kryminalni z Chojnic zdobyli informację, że w jednym z mieszkań mają być przechowywane narkotyki. Dzięki dobremu rozpoznaniu policjanci ustalili dokładny adres oraz dane lokatorów. Gdy weszli do mieszkania, zastali w nim 21-latka, 23-latka oraz 16-latkę. Policjanci dokładnie sprawdzili mieszkanie oraz domowników. Podczas kontroli ujawnili i zabezpieczyli blisko 40 woreczków strunowych, w których, jak się okazało była amfetamina. Kryminalni sprawdzili także inny wytypowany adres, tam w garażu zaadaptowanym na mieszkanie zastali 24-latka i 32-latka. Podczas kontroli ujawnili i zabezpieczyli prawie 2 kilogramy amfetaminy, blisko 70 gramów marihuany i ponad 600 gramów haszyszu. Oprócz tego mundurowi zabezpieczyli ponad 28 tysięcy złotych na poczet przyszłej kary.
Czterech mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu, po czym zostali doprowadzeni do prokuratora, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. W toku dalszych czynności policjanci ustalili także, że zatrzymani 23-latek i 24-latek nie tylko posiadali znaczne ilości środków odurzających, ale wprowadzali je także do obrotu.
Policjanci wystąpili też z wnioskiem poprzez prokuratora do sądu, o zastosowanie najcięższego środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do niego i zastosował wobec 21-latka i 23-latka 2-miesięczny areszt, a wobec 24-latka 3-miesięczny areszt. 32- latek otrzymał policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 16 -latki w najbliższym czasie zadecyduje Sąd Rodzinny.

Z poważaniem,

Powrót na górę strony