Wiadomości

Policjanci dbają o bezpieczne ferie na drodze

Data publikacji 23.01.2023

W najbliższych dniach policjanci ruchu drogowego ze starogardzkiej drogówki prowadzić będą wzmożone kontrole na drogach gminnych w swoim rejonie służbowym. Mundurowi sprawdzać będą między innymi trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, a także reagować na łamanie przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oprócz nakładania mandatów za rażące naruszenia przepisów funkcjonariusze będą również wręczali kierowcom nagrody za prawidłowe zachowania na drodze oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów

Rozpoczął się właśnie drugi tydzień zimowych wakacji. Policjanci ze starogardzkiej drogówki w ramach działań pod nazwą „Bezpieczne ferie”, w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przeprowadzą w najbliższych dniach działania profilaktyczno-kontrolne ukierunkowane między innymi na sprawdzanie trzeźwości kierowców, stanu technicznego pojazdów, prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach oraz korzystania z pasów bezpieczeństwa. Prowadzona akcja połączona zostanie z profilaktyką w zakresie bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Działania będą prowadzone na wybranych drogach gminnych w powiecie starogardzkim.

Genezą tych policyjnych działań jest również troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. Policjanci będą stanowczo reagować wobec kierowców, którzy rażąco łamią przepisy ruchu drogowego. Mundurowi będą również interweniować wobec pieszych, którzy poruszają się po niewłaściwej stronie drogi lub nie posiadają odblasków w miejscach, których wymagają tego przepisy.

Tym razem oprócz nakładania mandatów za łamanie obowiązujących w ruchu drogowym przepisów, policjanci będą również nagradzać kierowców za właściwe i bezpieczne zachowania. Każdy kierowca, który wykaże się odpowiedzialnym zachowaniem na drodze, będzie w prawidłowy sposób przewoził dzieci lub pasażerów, a jego trzeźwość i stan techniczny pojazdu w trakcie prowadzonej kontroli drogowej, nie będą budzić żadnych zastrzeżeń, otrzyma od funkcjonariuszy nagrodę. Narzędzie ratunkowe do samochodu, które w razie potrzeby może posłużyć do odcięcia pasa, awaryjnego rozbicia szyby w pojeździe, czy pełnić funkcję latarki. Zakup tego wielofunkcyjnego narzędzia możliwy był dzięki podpisanemu porozumieniu pomiędzy policyjnymi związkami zawodowymi a firmą Ega z siedzibą Starogardzie Gdańskim. 

  • zdjęcie poglądowe
Powrót na górę strony