Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadku w Darżynie. Jeden z kierowców był pijany.

Data publikacji 03.01.2023

Wczoraj wieczorem policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej numer 6 w miejscowości Darżyno. Wstępne ustalenia wskazują, że sprawcą zdarzenia był 25-letni nietrzeźwy kierowca, który uderzył w tył jadącego przed nim pojazdu. Kolejny raz apelujemy o odpowiedzialność na drodze. Pijany kierowca to ogromne zagrożenia dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj około godziny 20.00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku odebrali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Darżynie, na drodze krajowej numer 6. W zdarzeniu miały uczestniczyć cztery pojazdy, a droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana. Na miejsce od razu pojechali funkcjonariusze słupskiej drogówki, którzy rozpoczęli ustalanie okoliczności tego zdarzenia, a także wyznaczyli objazdy, aby jak najszybciej udrożnić powstające w tym miejscu zatory. Policjanci ustalili wstępnie, że jadący w kierunku Lęborka, 25-letni kierujący volkswagenem nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim audi i uderzył w jego tył. Następnie audi, w wyniku uderzenia, zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się z jadącymi z przeciwka dwoma samochodami peugeotem i nissanem. Kierowcy audi i nissana zostali przewiezieni na SOR, gdzie znaleźli się pod opieką lekarzy. Badanie alkomatem wykazało, że 25-letni kierujący VW był nietrzeźwy. W jego organizmie było blisko 1,5 promila alkoholu. 

Na miejscu tego zdarzenia funkcjonariusze wykonali oględziny i sporządzili dokumentację, na podstawie, których będą ustalać jego dokładne okoliczności zdarzenia. Z uwagi na występujące utrudnienia, ruchem kierowali policjanci, którzy kierowali wszystkich kierowców na wyznaczone objazdy.

Apelujemy o odpowiedzialność na drogach. Pijany kierowca jest ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Alkohol wpływa na koncentrację i zaburza ocenę sytuacji na drodze.

Powrót na górę strony