Wiadomości

75-latek nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami, został zatrzymany i usłyszał zarzuty

Data publikacji 02.01.2023

Do policyjnego aresztu trafił 75-latek z Gdańska, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed funkcjonariuszami. Podczas interwencji mężczyzna nie wykonywał poleceń mundurowych oraz groził im. Gdańszczanin usłyszał dwa zarzuty w tej sprawie. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W czwartek o godzinie 22:00 na ul. Obrońców Wybrzeża policjanci z komisariatu na Przymorzu dali sygnały do zatrzymania kierującemu volkswagenem tiguanem. Kierowca nie zastosował się do tych poleceń, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za kierującym, dając mu polecenia do zatrzymania, przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych. O sytuacji policjanci powiadomili dyżurnego, który komunikat o zdarzeniu przekazał innym patrolom.
Na ul. Czerwony Dwór uciekający kierowca zatrzymał pojazd, po tym, jak drogę zajechał mu jeden z radiowozów. Kierujący volkswagenem nie chciał wysiąść z pojazdu, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, był agresywny i zaczął grozić policjantom, okazując im kij, który trzymał w ręku. Policjanci byli zmuszeniu do użycia gazu. Funkcjonariusze wyciągnęli mężczyznę ze środka pojazdu i zatrzymali 75-latka z Gdańska. Policjanci elektronicznie zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a jego samochód został odholowany.
75-latek trafił do policyjnego aresztu. W piątek usłyszał zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli i stosowanie groźby w celu zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowej w postaci zatrzymania jego osoby.
Niezatrzymanie się do kontroli to przestępstwo, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za stosowanie przemocy lub groźby w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

  • policjant z zatrzymanym mężczyzną
Powrót na górę strony