Wiadomości

Zatrzymany sprawca kradzieży Księgi liturgicznej

Data publikacji 02.01.2023

Policjanci z Chojnic błyskawicznie zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, który ukradł z kościoła Mszał rzymski. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na kwotę 650 zł. Sprawca był już wcześniej wielokrotnie notowany m.in. za kradzieże sklepowe.

31 grudnia 2022 roku około godz. 17:40 dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie, że przy jednym ze sklepów ktoś próbuje sprzedać Pismo Święte. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji. Funkcjonariusze zauważyli podejrzewanego mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Przypuszczenia co do niego okazały się trafne. Zatrzymany mężczyzna miał przy sobie Mszał rzymski. Dyżurny chojnickiej policji ustalił, że sprawca po zakończonej mszy świętej wszedł do kościoła i wyniósł z niego Księgę Liturgiczną. Po wyjściu ze świątyni poszedł pod jeden z chojnickich  sklepów, gdzie próbował ją sprzedać. Skoordynowana praca służby dyżurnej szybko pozwoliła na ustalenie z jakiego kościoła mężczyzna ukradł Mszał rzymski. Dyżurny skontaktował się z proboszczem jednej z parafii, ten był zaskoczony telefonem z Policji będąc pewnym, że Mszał jest na swoim miejscu w kościele. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego, który straty oszacował na kwotę 650 zł.

Podejrzewany o kradzież 39-letni mężczyzna, mieszkaniec Chojnic, trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był pijany. Niebawem usłyszy zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grodzi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci z zatrzymanym mężczyzną i skradzioną księgą z kościoła
Powrót na górę strony