Wiadomości

Policjant w wolnym czasie zatrzymał sprawcę kradzieży

Data publikacji 27.12.2022

Policjantem jest się zawsze, nie tylko podczas służby. Udowodnił to funkcjonariusz kryminalny z komisariatu w Oliwie, który będąc po służbie, zatrzymał w supermarkecie sprawcę kradzieży alkoholu wartości prawie 800 zł.

W piątek około 17.00 kryminalny z komisariatu w Oliwie, który był poza służbą i szedł na świąteczne zakupy, zauważył mężczyznę, który uciekał ze sklepu z torbą wypełnioną alkoholem. Ta sytuacja dla policjanta była oczywista, natychmiast ruszył za nim i już po chwili ujął złodzieja. Natychmiast po tym, powiadomił oficera dyżurnego, który na miejsce skierował patrol. Zatrzymany mężczyzna to 33-letni mieszkaniec Gdańska. Całość odzyskanego alkoholu, o wartości prawie 800 zł, wróciła na sklepowe półki.

Zatrzymany 36-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty. Mężczyzna był w przeszłości był skazany za tego typu przestępstwo i teraz będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Za kradzież grozi kara nawet 5 lat więzienia. Jeżeli sprawca dopuszcza się przestępstwa w warunkach recydywy, sad dodatkowo może zwiększyć karę o połowę.

Powrót na górę strony